Sprawy ważne, które przegłosowano:
- stosunkiem głosów 9 za, 2 wstrzymujące się - przegłosowano uchwałę w sprawie wydłużenia płatności o 4,5 roku kredytu długoterminowego na budowę sali gimnastycznej przy szkole w Prostyni. Jego koszt wzrośnie o 266.000 zł
- stosunkiem głosów 9 za, 2 wstrzymujące się - przegłosowano uchwałę w sprawie wydłużenia płatności o 9 lat kredytu długoterminowego na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu gminy Małkinia Górna w 2009 r. Jego koszt wzrośnie o 423.000 zł.
W/w uchwały są spowodowane mniejszymi wpływami z podatków od dochodów (ponad 200.tys. zł) i zmiejszeniem subwencji oświatowej (60.tys.zł) .
- Stosunkiem głosów 8 za, 3 wstrzymujące się, podjęto uchwałę w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych dla nauczycieli realizujących w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin, pedagogów, psychologów, logopedów w przedszkolach i szkołach dla których, organem prowadzącym jest gmina Małkinia Górna. Pensum zwiększono z 20 do 25 godzin tygodniowo.
- Stosunkiem głosów 5 za, 2 przeciw, 4 wstrzymujące się podjęto uchwałę w sprawie w sprawie regulaminu określającego wysokość i szczegółowe warunki przyznawania dodatku za wysługę lat, dodatku motywacyjnego, dodatku funkcyjnego, dodatku za warunki pracy oraz szczegółowy sposób obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw, a także nagród i dodatku mieszkaniowego dla nauczycieli zatrudnionych w oświatowych jednostkach organizacyjnych prowadzonych przez gminę Małkinia Górna. Dodatki mieszkaniowe obniżono o około 50%.
- Stosunkiem głosów 7 za, 3 przeciw, 1 wstrzymujący się podjęto uchwałę w sprawie zasad udzielenia i rozmiaru obniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycielom, którym powierzono stanowisko kierownicze w przedszkolach i szkołach, dla których organem prowadzącym jest gmina Małkinia Górna.
A kiedy obniży się pensje innym pracownikom finansowanym przez gminę? Tylko nauczyciele są winni tego kryzysu w gminnej kasie? Ktoś tu chyba źle gospodarował przez naście lat, prawda?
OdpowiedzUsuńZarobki pracowników ustala wójt
OdpowiedzUsuńO wszystkim decyduje jedna osoba? Dyktatura?
OdpowiedzUsuńWarunki pracy i płacy pracownikom jednostek organizacyjnych ustala ich kierownik, a w przypadku kierownika warunki płacy ustala Wójt Gminy.
OdpowiedzUsuńkoko
OdpowiedzUsuńgmina spoko
wójt nad wszystkim
trzyma oko
;)
kamery oko
widzi szeroko
W dobie kryzysu i tak wysokich rat kredytów Rada powinna zastanowić się nad obniżeniem pensji również wójta i jego otoczenia.
OdpowiedzUsuńRada może obniżyć tylko własne diety, sołtysów i pensję wójta. Na inne wynagrodzenia nie ma wpływu
OdpowiedzUsuńZryczałtowane diety Przewodniczącego, Zastępców Przewodniczącego i Radnych Rady Gminy oraz sołtysów za udział w sesjach i posiedzeniach w roku 2011 wyniosły 129 558,04zł. Czyli jakby nie było wszystkich radnych i sołtysów gmina teoretycznie zaoszczędziłaby taką kwotę.
OdpowiedzUsuńNiedużo mniej bo około 110000zł wydajemy na dodatki funkcyjne dyrektorów szkół
OdpowiedzUsuńFunkcja radnego powinna być społeczna i wtedy by się okazało ilu to radnych chce pomagać społeczeństwu.
OdpowiedzUsuń