środa, 28 marca 2012

Pracuj aż do śmierci

Oglądałem przed chwilą posła Stefana Niesiołowskiego, który występował w porannym programie TVP INFO. Zarzucił NSZZ Solidarność, że jest przybudówką PIS, bo obstaje za nie wydłużaniem wieku emerytalnego i w ogóle jak śmie występować przeciwko legalnie wybranym władzom. Sam należę do Solidarności około 20 lat i nie czuję się niczyją przybudówką. U mnie w pracy część związkowców głosowała za PO a część za PIS, przynajmniej tak głoszą w swoich poglądach. Wracając do przybudówek, to zastanawiam się w takim razie, czyją przybudówką jest PO:

  • biznesmenów, co proponują umowy śmieciowe ?
  • pracodawców, co każą pracować za najniższą pensję, a ich żony więcej wydają na waciki ?
  • wyzyskiwaczy, co nie płacą pensji na czas, albo tylko częściowo ?
  • obcego kapitału, co nie płaci podatków w Polsce, tylko zyski transferuje za granicę ?
Kto wybiera parlamentarzystów - zwykli ludzie, których jest wielokrotnie więcej, a dają się ciągle nabierać na mrzonki. Większość prawicowych parlamentarzystów wypłynęła na barka związkowców i od razu zapomnieli, kto ich wybrał. Związki walczą o ludzi pracy, a przynajmniej powinny, a rząd widać o prawa biznesmenów. Są pracodawcy, którzy szanują swoich pracowników, jednak jest ich mniejszość. Większość wykorzystuje za jak najmniejsze pieniądze.
Dziś w Sejmie będzie głosowania czy przyjąć, czy odrzucić referendum. Wydłużając obowiązek pracy do 67 roku życia na pewno nie ulży się pracownikom tylko pracodawcom, którzy będą eksploatować ludzi aż do końca. Po co przyjmować młodych skoro starsi będą pracować dłużej. Co innego praca za biurkiem a co innego ciężka praca fizyczna, często nocą w warunkach zagrożenia dla życia i zdrowia. Czy wyobrażacie sobie kierowcę autobusu, TIR-a, maszynistę lub inną osobę ciężko pracującą w wieku 67 lat. Czas pokaże co z tego wyjdzie. Zapowiada się coraz gorzej. Mam nadzieję, że w końcu pójdą do rozum do głowy. Jeżeli nie to następne wybory to zweryfikują. Jak pisze Gazeta Prawna ,,jest grupa zawodowa, która w praktyce popiera rządowy plan wydłużenia wieku emerytalnego. Zatrudnieni w administracji nie spieszą się z odchodzeniem z pracy. Rekordziści pracują nawet w wieku osiemdziesięciu lat".

4 komentarze:

  1. nie dzis bedzie głosowanie tylko w piatek
    OdpowiedzUsuń na zawsze
  2. Zgadza się. Rano wydawało się, że to dziś. Dziękuję za korektę.
    OdpowiedzUsuń na zawsze
  3. a pan panie andzeju jako członek solidarności wybiera sie na demonstracje w piątek?
    OdpowiedzUsuń na zawsze

8 komentarzy:

  1. No i PO z PSL za pomocą Palikota przegłosowało co chciało

    OdpowiedzUsuń
  2. No to gratuluję wykonania przez Pana kolegów i Leszka Millera "Murów" Kaczmarskiego. To było piękne i znamienne. Po waszych głowach (szeregowych członków Solidarności) następni budują sobie kapitał polityczny, a wygląda na to że kolejny przewodniczący Solidarności ma zamiar iść w politykę. Wałęsa, Krzaklewski, Śniadek i teraz Duda. Dlatego nie popieram takich związków zawodowych i uważam je za wręcz szkodliwe (patrz ZNP i ich układ polityczno - roszczeniowy z SLD który doprowadził do powstania Karty Nauczyciela w takim kształcie).

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja uważam, na przykładzie swojego zakładu, że związki powinny być za bramą zakładu i żyć ze składek a nie tego co da im dyrektor.

    OdpowiedzUsuń
  4. Kartę nauczciela w stanie wojennym w 1982 roku podpisał Jaruzelski aby przeciągnąć na swoją stronę nauczycieli. Jest to jedyny akt prawny który od tamtego czasu funkcjonuje

    OdpowiedzUsuń
  5. ZNP zawsze był przybudówką SLD

    OdpowiedzUsuń
  6. Ale jak Leszek Miller śpiewa Kaczmarskiego to chyba chichot losu

    OdpowiedzUsuń
  7. Ale ostanie zmiany w obecnie funkcjonującej karcie nauczyciele zostały jak mi się wydaje poczynione za rządów SLD.
    I jeszcze komentarz do postu 1 kwietniowego. W obecnej sytuacji ze zmianami w emeryturach to nie koniecznie żart.

    OdpowiedzUsuń
  8. Zgadza się. Im wcześniej się odejdzie tym wyższa będzie emerytura

    OdpowiedzUsuń