Kuźmiuk, Pitera i Kalinowski wejdą do europarlamentu z naszego okręgu.
PiS zdecydowanie wygrało wybory do PE w okręgu mazowieckim zdobywając 41,78 proc. głosów, czyli ponad dwa razy więcej niż PO, którą poparło 19,23 proc. wyborców. W porównaniu z 2009 r. PiS poprawiło wynik o 8,5 proc., a PO odnotowała spadek o 10,14 proc. Ale podział mandatów będzie taki sam, jak wtedy - po jednym obejmą przedstawiciele PiS, PO i PSL. Wybory do Europarlamentu już się zakończyły, frekwencja znowu nie dopisała. Najwyższa frekwencja w naszej gminie była w lokalu w Szkole Podstawowej Nr 2 w Małkini Górnej ul. Leśna 15 i wyniosła 26%, najniższa w Szkole Podstawowej w Glinie 13.75 %. Tak jak w poprzednich wyborach najwięcej głosów dostało Prawo i Sprawiedliwość - 916, druga była Platforma Obywatelska z 279 głosami, kolejne Polskie Stronnictwo Ludowe z 171 głosami, Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke z 100 głosami, Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy zdobył 84 głosy. W sumie oddano 1 780 głosów (1 740 głosów ważnych) na ogólną sumę 9 807 uprawnionych do głosowania. Frekwencja wyborcza wyniosła 18.15%
Wyniki wyborów wyborów w naszym okręgu:
Kowin brawo tak dalej. Mochery z SP już cmokają w strone Psiaków haha
OdpowiedzUsuńI tak hipotetycznie, nasz kraj dzieli się na dwie części. Jak w czasie zaborów. Na wschód od Wisły szczęśliwi ludzie wybierają PiS, cieszą się dynamicznie rozbudowywaną infrastrukturą, centrami handlowymi, galeriami, zachodnie koncerny budują fabryki, ludzie na wczasy do Egiptu latają. A na zachód od Wisły durne lemingi wybierają PO - i pędzą po żwirówce nową polską furmanką, popierają tylko swoich handlarzy ze szczęk i polówek, gonią zachodnich krwiopijców i tworzą spółdzielnie produkujące śrubki i wkręty, na wczasy nie jeżdżą, bo i po co. Gdzie potencjalny wyborco chciałbyś mieszkać?
OdpowiedzUsuńNajwiększy przegrany Palikot ponieważ pozbierał największych gamoni - cwaniaków starej Lewicy. Ja głosowałem w poprzednich wyborach na niego ale coś mu się po pierdoliło w myśleniu i zgłupiał. Ja głosowałem na jego pomysły gospodarcze ale on poszedł w Pedałowanie - klerowanie - trawkowanie bez sensu.
OdpowiedzUsuńUważaj bo zwrócą Tobie uwagę że sie brzydko wyrażasz
Usuńhttp://samorzady.pb.pl/3700483,28487,mazowieckie-filary-polskiej-gospodarki
OdpowiedzUsuńTo jest nie prawda, że kraj dzieli się na dwie części.
OdpowiedzUsuńGłosowało tylko dwadzieścia kilka procent - więc ?
Pozostali - głosowali w domach a za kilka lat,może zagłosują na ulicach.
Ale też nikt nie mówi, że się dzieli. Tu chodzi raczej o pobudzenie wyobraźni, o podjęcie próby przewidywania konsekwencji swoich wyborów.
UsuńInna sprawa, że jeśli ktoś nie głosował, nie powinien się odzywać. Zostając w domu, pozbawił się prawa recenzjowania europolityki.
Fakt. To tak jak w gminie. Dużo niezadowolonych ale albo nie idą na wybory albo po cichu "zębalują" na władzę. Mało kto ma odwagę trzymać kurs koniecznych zmian. No poza Panem Andrzejem....Ten przynajmniej daje wypisać się na blogu.
UsuńI tak najwięcej krzyczą ci co na wybory w ogóle nie chodzą, a mają pretensje do całego świata
UsuńDziwne to jest na pewno, że w 22% głosujących praktycznie mamy remis w PO i PIS, aż nie spotykane.
OdpowiedzUsuńNIEPRAWDA
UsuńSzczegółowe wyniki:
OdpowiedzUsuń1. Zbigniew Krzysztof Kuźmiuk - 3 119 (PiS)
2. Jarosław Kalinowski - 1 753 (PSL)
3. Małgorzata Maria Gosiewska - 988 (PiS)
4. Wojciech Stefan Jasiński - 911 (PiS)
5. Jacek Kozłowski - 833 (PO)
6. Julia Teresa Pitera - 699 (PO)
7. Anna Kalata - 388 (SLD-UP)
8. Krzysztof Szpanelewski - 270 (NP)
9. Marian Piłka - 224 (PiS)
10. Katarzyna Izabela Korwin-Mikke - 208 (NP)
11. Ludwik Stanisław Dorn - 171 (SP)
12. Adam Krzysztof Struzik - 130 (PSL)
13. Karol Tchórzewski - 111 (PiS)
14. Andrzej Bohdan Celiński - 105 (EP-TR)
15. Marek Aleksander Czarnecki - 93 (PR)
Grzegorz Płocha - 93 (PiS)
17. Adam Waldemar Koseski - 73 (SLD-UP)
18. Anna Olędzka - 71 (PiS)
19. Witold Sławomir Tumanowicz - 66 (RN)
20. Agnieszka Beata Górska - 63 (PiS)
Elżbieta Lanc - 63 (PO)
22. Teresa Anna Wargocka - 61 (PiS)
23. Anna Grabowska - 49 (PSL)
24. Marzena Spiżewska - 44 (SP)
25. Agnieszka Mierzejewska - 42 (SP)
26. Anna Ewa Cicholska - 38 (PiS)
27. Beata Małgorzata Rusinowska - 36 (PO)
28. Andrzej Milewski - 34 (NP)
29. Krzysztof Kosiński - 33 (PSL)
30. Norman Tomasz Czarnecki - 31 (RN)
31. Radosław Stokłosa - 27 (SP)
32. Anna Nizińska - 26 (SP)
33. Paweł Stanisław Wyrzykowski - 22 (NP)
34. Aleksandra Słomkowska - 21 (EP-TR)
Marek Kordecki - 21 (PO)
Hanna Socharska - 21 (NP)
37. Ilona Iwaniak - 20 (SLD-UP)
Armand Kamil Ryfiński - 20 (EP-TR)
39. Sylwia Kukieła - 18 (PR)
Najwięcej głosów w okręgu mazowieckim w niedzielnych wyborach do PE zdobył Zbigniew Kuźmiuk, startujący z czwartego miejsca na liście PiS – 68 992 głosy. Pokonał on lidera tej listy Wojciecha Jasińskiego, który otrzymał 35 176 głosów.
OdpowiedzUsuńKuźmiuk był już europosłem w kadencji 2004-09. Startował wtedy jako kandydat PSL w okręgu mazowieckim i uzyskał 17 554 głosy. W 2009 r. w wyborach do PE ubiegał się w tym samym okręgu o reelekcję, ale już jako kandydat PiS; wówczas głosowało na niego 19 230 osób. Mandatu jednak nie uzyskał – zdobył go otwierający wtedy mazowiecką listę PiS w eurowyborach Adam Bielan.
Pitera i Kalinowski też wchodzą
Jedynka listy PO Julia Pitera uzyskała 37 249 głosów. Dla Pitery obecna rywalizacja o mandat europosła była pierwszym startem do PE.
Mandat do PE otrzyma też pierwszy na liście PSL Jarosław Kalinowski, który zdobył 33 822 głosy. Kalinowski to eurodeputowany PSL ostatniej kadencji. W 2009 r. w wyborach do PE startował także w okręgu mazowieckim, uzyskując 51 014 głosów.
Gosiewska, Struzik, Kozłowski poza europarlamentem
W okręgu mazowieckim mandatu nie zdobyli m.in.: druga na liście PiS Małgorzata Gosiewska (25 412 głosów), trójka listy PSL marszałek woj. mazowieckiego Adam Struzik (9 695 głosów) oraz dwójka listy PO wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski (19 976 głosów.
Mandatu nie uzyskali także liderka listy SLD-UP Anna Kalata (12 909 głosów), Ludwik Dorn z Solidarnej Polski (5 361 głosów) i Andrzej Celiński Europa Plus Twój Ruch (6 009 głosów).
Mandaty europosłów w 2009 r. w okręgu mazowieckim zdobyli: Adam Bielan (wtedy PiS) – 61 305 głosów, Jarosław Kalinowski (PSL) – 51 014 głosów i Jolanta Hibner PO – 45 417 głosów.
Pitera, Kalinowski i Kuźmiuk właśnie nam już pokazali środkowy palec i zapomnieli o nas na 5 lat.
UsuńWprawdzie głosowałem na Kozłowskiego, ale w głębi duszy cieszę się, że zostanie wojewodą jeszcze jakiś czas, więcej dobrego zdziała.
OdpowiedzUsuńWidziałem biegał,jakiś facio po Nurskiej i krzyczał: oj jak się cieszę - a to Ty kucharz.
OdpowiedzUsuńTen Kozłowski,jest tyle wart, co i Pitera
https://www.youtube.com/watch?v=9xV3hpNS6M0
OdpowiedzUsuńTrochę w innym temacie, ale też jak to się robi idiotów z wyborców.
OdpowiedzUsuńO co chodzi naszej gminnej władzy? Czy tylko reelekcja jest ważna w tej gminie? Właśnie przeczytałem o "Biegu Wolności o Puchar Wójta Gminy Małkinia Górna", aby poprzez sport uczcić 25-tą rocznicę pierwszych wolnych wyborów". To takie rzeczy organizuje wójt który od lat jest członkiem PIS? On się podpisuję pod "wolnymi" wyborami z 1989 roku? Dla mnie to jest skandal! I jeszcze ten tekst w logo biegu "25 lat samorządu Gminy Małkinia Górna". Pomieszanie z poplątaniem. Chce nam zaaplikować w roku wyborczym jakiś miks uroczystości państwowo-samorządowych. Żałosne.
Komentarz podałeś hasłowo. Czy mógł byś go rozwinąć.Na czym polega ta niedorzeczność PIS a wolne wybory.Nie wiem może mam jakieś historyczne opóźnienia
OdpowiedzUsuńNo chyba masz to opóźnienie.
Usuńhttp://news.money.pl/artykul/j;kaczynski;jest;duzo;pytan;o;wybory;z;89;roku,26,0,457242.html
Nie bądź złośliwy
UsuńJa tylko potwierdziłem przypuszczenia Anonimowego z 29 maja 2014 21:36
UsuńNie bądź złośliwy
UsuńZnaczy, że Kaczyński nie świętuje 4 czerwca?
OdpowiedzUsuńKomentarz podałeś hasłowo. Czy mógł byś go rozwinąć.Na czym polega ta niedorzeczność PIS a wolne wybory.Nie wiem może mam jakieś historyczne opóźnienia
OdpowiedzUsuńJeszcze masz kłopot z obsługą komputera.
UsuńProponuję temat tzw; Deklaracja Wiary.
OdpowiedzUsuńJesteśmy KRAJEM WYZNANIOWYM ?
Nasz kraj nie jest krajem wyznaniowym, bo to nie księża rządzą, tylko ludzie wybrani w powszechnych wyborach
UsuńW deklaracji wiary zabrakło zobowiązania, że lekarze nie będą brać łapówek, wystawiać lewych zwolnień za pieniądze, przyjmować w prywatnych gabinetach w godzinach pracy opłacanych przez NFZ itp.. Czy za spowodowanie śmierci z winy lekarza też będą odpowiadać tylko przed Bogiem, a nie sądem?. A tak na prawdę, to po co są lekarze i lekarstwa skoro wszystkie choroby i śmierć jest powodem, że Bóg tak chciał. Zlikwidować zawód lekarza i produkcję lekarstw.
UsuńKolejny odcinek robienia idiotów z wyborców przez naszą gminną władzę, czyli następna odsłona uroczystości 25 lecia "wolnych" wyborów. A wśród atrakcji wystąpienie prof. Dobrońskiego, nadwornego historyka ostrowskich i okolicznych włodarzy. Oczywiście nasz wójt z PIS bezrefleksyjnie i chyba już z ignorancją przeciwstawia się ideom własnej partii i zaprasza człowieka którego własna historia stoi w sprzeczności z tym co ważne dla prawicy i jej poglądów. Wpisuje się pan w ten syf lewicowy stworzony właśnie przy okrągłym stole i kontynuowany przez SLD i PO. Panu bliżej do Millera i Tuska niż do Kaczyńskiego.
OdpowiedzUsuńA czekoladowy orzeł będzie?
OdpowiedzUsuń