niedziela, 22 czerwca 2014

Nadbużańska Noc Świętojańska


9 komentarzy:

  1. Szkoda, że Łęgi na których odbywa się impreza są już prywatne. Kiedyś te tereny były własnością nas wszystkich-mieszkańców Gminy.Ciekawe ile organizatorzy zapłacili za wynajem?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Wspólnota wiejska dopiero powstaje także nie ma na razie właściciela i komu płacić

      Usuń
  2. Ta impreza z roku na rok ciągnie w dół, pokazując zarazem stan naszej gminy i jej zarządzanie.

    OdpowiedzUsuń
  3. W tym roku jest ok. Nie można narzekać. Pogoda łaskawa a i publika dobrze się bawi.

    OdpowiedzUsuń
  4. Nie raz powiedziałem że najlepszymi artystami są ci najmniejsi.
    Występy dzieciaków ze szkół gminnych były naprawdę super,chwała ich wychowawcom również.
    Wszystkie szkoły pokazały coś ciekawego np;szkoła z Kiełczewa piękny program o ekologi.
    Reszta no niestety nuda, Małkinianki i pozostałe,szkoda pisać. Na widowni kilka osób
    ale wiadomo dlaczego. Ktoś napisał że jest OK - ciekawe ile zgrzewek piwa wypił?

    OdpowiedzUsuń
  5. Nie chodzi ten link

    OdpowiedzUsuń
  6. Ryszard Brejza prezydent Inowrocławia: – Dokonałbym przeglądu obowiązującego prawa pod kątem zasady subsydiarności. Barierą w rozwoju grupy średniej wielkości miast jest brak wprowadzonej zasady: jedno miasto – jeden gospodarz. Mieszkańcy, wybierając w bezpośrednich wyborach prezydenta i radę miasta oczekują od nich efektywnego rządzenia, a nie sporów kompetencyjnych z innymi organami administracji w mieście.

    W tym znaczeniu barierą w rozwoju miasta i efektywnego zarządzania są powiaty – struktury drogie i nieskuteczne. Ze względu na własne interesy polityczne wszystkie liczące się partie zainteresowane są utrzymaniem obecnego układu. I to jest tragedia dla mieszkańców naszych miast, bo nie daje cienia szansy na zmianę tej sytuacji.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Co prawda to prawda ale powiaty jako instytucja samorządowa mało się sprawdza. Dróg sami nie robią tylko chcą kasę od gmin. Do tego mają duże koszty utrzymania. Te pieniądze z likwidacji powiatów to warto było by przeznaczyć na inwestycje w powiatach.

      Na przykładzie naszego powiatu to miasto Ostrów Mazowiecka powinna przejąć wszystkie placówki pod swój zarząd typu urząd pracy, wydziały geodezyjne, szkoły średnie itd, a gminy powinny przejąć pozostałe placówki na ich terenie oraz drogi powiatowe powinny być rozdzielone na gminy. Wtedy jeden element z łańcucha pokarmowego zostałby usunięty.

      Usuń