Źródło: malkinia.com
Już 2 września 2013r. otwarcie żłobko – przedszkola przy ul. Kościelnej 40 w Małkini.
Trwają już zapisy dzieci do dwóch grup: żłobkowej (dzieci w wieku od 20 miesiąca do 3 roku życia) i przedszkolnej (dzieci w wieku od 3 do 5 lat). Placówka będzie otwarta w godzinach od 7.00 do 17.00 (możliwość uzgodnienia indywidualnych lub dodatkowych godzin/dni pobytu dziecka). Czesne za pełen pobyt dziecka wraz z wyżywieniem 500 – 600zł (w zależności od ilości zgłoszonych dzieci).
Kto jest właścicielem tego przybytku?, jakie były losy prywatyzacji tego obiektu, kto trzymał łapę nad likwidacją Przedszkola na Kościelnej? Może CBA zajmie się tym tematem?
OdpowiedzUsuńTen budynek to już dość długo stał pusty
UsuńW Grądach i Daniłowie też długo jest pusty, może by tak szanowny inwestor również zakupił ?
UsuńW Grądach chyba kiedyś, ktoś kupił?
UsuńNadal brak jest odpowiedzi na moje pytanie z dnia 3 lipca 2013 g. 20:31. Czyżby krasnoludki otworzyły "stare/nowe przedszkole"?. Przecież "stare" przedszkole było kiedyś własnością gminy. Kiedyś ktoś je sprzedał a ktoś kupił i zrobił tam hotel robotniczy dla budowniczych mostu na Bugu później dla pracowników Rockwolu. Dlaczego brak jest transparentności w tej sprawie? Przecież Pan Radny może sprawdzić w "papierach" UG Małkinia Górna. A może ktoś coś zataił w zeznaniach podatkowych jakie obowiązują każdego obywatela a osoby publiczne w szczególności?.
OdpowiedzUsuńGdy będzie możliwość to spróbuję to sprawdzić.Na razie wakacje i nie ma kogo zapytać. Odkąd jestem radnym, to tam nie było przedszkola
OdpowiedzUsuńTo urzędnicy gminni mają wakacje, że nie ma kogo spytać? Fajnie mają. A włodarze też na wakacjach?
UsuńPrzedszkole zlikwidowano z chwilą powstania tego nowego. Wiele osób urodzonych w Małkini w "dawnych" czasach pamięta i z rozrzewnieniem wspomina czasy spędzone w Przedszkolu na "Majowej". Niestety wiele osób, które tam uczęszczało odeszło już do wieczności.
W którym roku zostało zamknięte przedszkole na Kościelnej?
OdpowiedzUsuńw 1991roku
UsuńNauczyciele są uprzywilejowaną grupą zawodową. Wyrównania do pensji, jakie muszą wypłacać im samorządy są niesprawiedliwe i promujące bylejakość - twierdzi Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli.Prezydent Nowej Soli odniósł się do redakcyjnego komentarza w Gazecie Lubuskiej, dotyczącego zasadności wypłacania nauczycielom jednorazowych wyrównań z tytułu niewypracowanych godzin do pełnego etatu.
OdpowiedzUsuńZdaniem wypowiadającego się dziennikarza, tak samo jak nikt nie pyta o zasadność wypłacanych dodatków strażakom czy policjantom, nie powinno się zastanawiać nad dodatkami dla nauczycieli, bo też są pracownikami państwowymi.
Takie stanowisko ostro krytykuje Wadim Tyszkiewicz.
- Pan redaktor, jako nauczyciel, staje po stronie związków zawodowych nauczycieli, które uważają, że „czy się stoi czy się leży... wyrównanie się należy". Kryjąc się za reliktem przeszłości, jakim jest Karta Nauczyciela, próbuje się narzucić organowi prowadzącemu szkoły, jakim jest samorząd, rozwiązania nieracjonalne i niemające nic wspólnego z powiązaniem wynagrodzenia z efektywnością nauczania - krytykuje prezydent Nowej Soli.