środa, 24 lipca 2013

Remont świetlicy w Kiełczewie

Remont świetlicy wiejskiej w pełni, wszystko idzie zgodnie z planem. Na razie to co niepotrzebne zostało wyburzone lub zdemontowane. Krokwie już stoją, posadzki też w większości wylane


A tu fotki z dnia 30 lipca:





40 komentarzy:

  1. Panie radny czy może Pan załatwić sprawę przejazdów na trasie Małkinia - Ostrołęka ponieważ przejazdy nie są wykoszone i zagrażają bezpieczeństwu, a znów jeżdżą pociągi na tej lini masowo

    OdpowiedzUsuń
  2. W setce najlepszych gmin wiejskich znalazła się gmina Ostrów Mazowiecka. Zajęła 83 miejsce, przed rokiem była 97. To jedyna gmina z pow. ostrowskiego w rankingu.
    Gmina zdobyła w sumie 48,05 punktów, w tym 33,44 pkt za sytuację finansową i 14,61 pkt za zarządzanie. Ranking samorządów "Rzeczpospolitej” obejmuje też tabelę gmin najlepiej wykorzystujących środki unijne. Nie znalazła się w niej żadna gmina z pow. ostrowskiego.
    A dlaczego nas tam nie ma?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To nie jest zaskoczenie wiele razy podawałem gminę Ostrów za przykład działania i inwestycji. Może tam jest lepszy wójt oraz radni może im się bardziej chce niż tu.

      Usuń
    2. Grunt, to dobry gospodarz i dobra wizja na przyszłość. W dodatku i skład rady jest inny

      Usuń
    3. My mamy dobrego gospodarza, wręcz wizjonera. Rada co prawda wizji nie ma, znaczy czasami ma majaki, ale ma wizjonera któremu zawierzyła. Ta wizja się jeszcze nie ziściła, więc w rankingu jesteśmy na razie na 139362453839 miejscu.

      Usuń
  3. pozamykać szkoły na wioskach i znajdą się pieniądze na inwestycje takie jest moje zdanie.A cze będzie ten wójt czy inny jeżeli się tego nie zrobi to cały czas będziemy pod kreską.

    OdpowiedzUsuń
  4. Jedno gimnazjum i 3 podstawówki powinny istnieć

    OdpowiedzUsuń
  5. Już raz próbowaliśmy ograniczyć wydatki w 3 szkołach!

    OdpowiedzUsuń
  6. Zanosi się że w 2014 roku będzie wszystko podporządkowane wyborom, więc nie mamy co liczyć na uzdrowienie finansów gminy. Czyli degrengolady ciąg dalszy.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może jak nowe wybory to i nowy wójt

      Usuń
    2. Czas najwyższy. Jakieś propozycje? Obecna władza męczy.

      Usuń
  7. Jest podobno 3 kandydatów Sławomir P. Adam P. i jakaś pani G. LEPIEJ NIE BĘDZIE NA PEWNO

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ale z ciebie wizjoner. Już wiesz czy będzie lepiej czy gorzej. A może jakieś uzasadnienie? Ja mam informacje o innych kandydatach na wójta w następnych wyborach, ale powyższe kandydatury są całkiem niezłe. Pisać nieprzychylne opinie, bez konkretów to każdy ..... potrafi.

      Usuń
  8. Gorzej już być nie może

    OdpowiedzUsuń
  9. Kandydaci to pewnie pojawią sie przed wakacjami w przyszłym roku

    OdpowiedzUsuń
  10. jeżeli dobrze kojarzę to 1 jest łomżing. 2 belfer. 3 avon więc za rok do urn ale jaja

    OdpowiedzUsuń
  11. Dlaczego zaraz jaja ? Jedna kandydatura nie byłaby taka zła, jeśli dobrze kojarzę, ale to przecież tylko domysły.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja także uważam, że jedna kandydatura nie jest zła. Chciałbym się dowiedzieć jakie ma plany w co naszej gminy, ale rzeczywiści jest jeszcze za wcześnie by zaczynać kampanię.

      Usuń
    2. Wszystkie kandydatury nie są złe. Pierwsza to wcale nie łomżing, (ktoś pozwala sobie na plucie jadem-sądzę, że z niewiedzy nie z głupoty), druga oky, trzecia ma też swoje walory. Dla mnie wszystkie prezentują się okazale w konfrontacji z miłościwie nam panującymi.

      Usuń
    3. W konfrontacji z niektórymi wszystkie kandydatury są niezłe. Wypisywanie złośliwości w stylu pan "łomżing" i p. "avon", świadczy o stronniczości na rzecz wiadomego podmiotu. Poza tym ktoś publikuje kłamliwe i niesprawdzone informacje a to już nie jest ładne.

      Usuń
  12. A ja sądzę, że to przecież jeszcze za wcześnie na domysły, spekulacje i przypuszczenia.

    OdpowiedzUsuń
  13. Panie radny od stycznia można składać wnioski na dofinansowanie z UE na inwestycje czy gmina szykuje jakieś inwestycje z dofinansowaniem powiedzmy asfaltowanie dróg?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak tylko będę miał taką informację, to na pewno ją zamieszczę

      Usuń
    2. Nie rozumiem. To Pan nie ma takich informacji? Przy konstruowaniu budżetu i zgłaszaniu inwestycji do niego powinno się analizować które mogą być dofinansowane z UE. Radni powinni mieć wiedzę z jakich programów można finansować projekty i jakie są założenia tych programów. Tym tematem interesowałem się na studiach (dodam że państwowych, by mnie Pan nie trywializował)wraz badaniami wśród samorządów, więc wiem że to nie jest prosta sprawa. Gmina nie dostanie kasy na drogę 100 m przez pola lub 100 m wodociągu. Pewnie Pan nie uzyska informacji w Gminie jakie będą składane wnioski skoro wnioski można składać od stycznia czyli inwestycje zapisane w budżecie gminy w 2014 roku. Ale może się zmieniło w nowej perspektywie finansowej i się mylę, oby...

      Usuń
    3. A dlaczego tak nie jest? To nie są chyba rządy autorytarne? A może są to marne rządy? Chyba nie jest za wcześnie na dyskusję o wyborach.

      Usuń
    4. Ja myślę, że dla takiego projektu powinny być złożone takie propozycje jak: wyasfaltowanie wszystkich miejscowości w gminie oraz wodociągi we wszystkich miejscowościach. W dalszych latach stawiał bym na modernizacje i poszukiwania rozwiązań w oszczędności na oświetleniu. Tak przy okazji jak widzę jak gość jeździ co miesiąc i przełącza latarnie to śmieszne jest jakby nie można było zamontować czujnika zmierzchu.

      Usuń
    5. Priorytet, to wodociągi i kanalizacja, ewentualnie przydomowe oczyszczalnie ścieków. Następnie drogi, chodniki przy nich i ścieżki rowerowe. Potem kolej na upiększanie i miejsca do odpoczynku (kąpielisko strzeżone)

      Usuń
    6. Może i tak być ale tu największy problem jest taki, że najwięcej kasy idzie na Małkinie, a gmina ma wiele miejscowości o których można powiedzieć zapomniano. Na pierwszym miejscu to ja bym te inwestycje z powiatem porobił bo zawsze to 50% udziału + dotacje to nie trzeba, aż tyle dokładać. Jak nie porobimy to oni będą robić w innych gminach. Kąpielisko to jest ciekawy temat ale prawdopodobnie problem leży w przepisach. Ponieważ jak nic nie jest zrobione i powiedzmy ktoś się utopi czy będzie jakiś wypadek to gmina umywa ręce od odpowiedzialności, a jak porobi kąpieliska to potem trzeba dać ratowników, a to generuje koszta. Ostatnie dni pokazały jakie jest zapotrzebowanie na takie sprawy. Nie wiem czy Pan ma na myśli powiedzmy otwarty basen koszt budowy nie tak duży czy też kąpieliska przy rzekach jak to drugie to pierwsza okazja będzie w przyszłym roku. Ponieważ starostwo będzie ubiegało się o pieniądze na odbudowę - modernizację odcinka drogi przy rzecze w Orle i jest to dobra okazja, żeby zadbać o tych wypoczywających i korzystających z rzeki. Jak to zmarnują to będzie kiepsko. Ja z 2-3 lata temu widziałem jak budowano taki zalew w Wyszkowie może wie Pan coś na ten temat czy to dla mieszkańców?

      Usuń
  14. widzisz kolego co do czujników to jest tak albo ustawia się czujnik na białystok albo na warszawę resztę sam sobie dodaj kiedyś tak był to latem o 5 rano się latarnie wyłączały a 20 załączały

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. U nas latarnie załączane są przez zegary, które programuje konserwator ręcznie

      Usuń
    2. Właśnie to chyba jest już zacofanie. Dlaczego nie czujki zamierzchowe? Działa to z korzyścią dla ludzi. Ja widzę ten efekt zegarowy na jesieni jak na przykład ściemnia się powiedzmy 19:00, a latarnie odpalą się o 20:00 czyli 1h bez oświetlenia.

      Są już teraz takie rozwiązania, które powinny być stosowane do oszczędzania na przykład w godzinach nocnych ściemnianie oświetlenia lub wyłączanie co drugiej latarni.

      Usuń
  15. http://www.zw.com.pl/artykul/244833,663451.html

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Od początku czerwca do końca września ja poruszam się rowerem po Warszawie. W weekendy wieczorem, to jest naprawdę na nich tłoczno. Super jeździ się ściekami wokół trasy siekierkowskiej. U nas jakoś nikomu nie zależy na tym. Może zebrać rowerzystów Małkińskiej Masy Krytycznej (rzekomo istnieje, proszę o kontakt) i wymusić na władzach działanie. Samemu to jest strasznie ciężko, bo chyba wszyscy są na urlopach, bo nikt nie raczy odpowiadać nawet na maile

      Usuń
    2. Co tam słychać o tej ścieżce przy trasie na Ostrów bo jakoś temat ucichł?

      Usuń
    3. Osoba, która tym się zajmowała w MZDW już nie pracuje. W poniedziałek mam dostać odpowiedź. Projektant pokierował mnie do nich

      Usuń
    4. Dziś jechałem rowerem tą trasą to mijałem sporo osób jadących z Ostrowi prawdopodobnie do Orła nad wodę. Nie ma co przydała by się ta ścieżka ale jak to tak biurokracja to czarno to widzę.

      Usuń
  16. czujniki zmierzchu nie zdadzą egzaminu bo jak ktoś wcześniej napisał odbiorniki są albo w W-WA albo w Białym stoku kiedyś tak już było w Małkini i tak zile i tak niedobrze.A co do kąpieliska to ą podobno plany zrobienia na burzysku za blokami kolejowymi tok jak było dawniej

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dawniej kąpielisko z ratownikiem było na Bugu na tzw. "Wylocie", a nie na "Bużysku", które od lat zasilane jest ściekami.

      Usuń
  17. http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130806/TO24/130809879


    Kombinują jak mogą

    OdpowiedzUsuń