piątek, 5 sierpnia 2011

Mistrzostwa Europy MTB Dohnany 2011

Dziś o mistrzostwo Europy MTB walczyli juniorzy.Wygrał Belg Jens SCHUERMANS. Drugie miejsce wywalczył Brytyjczyk Grant Ferguson, a trzecie Francuz Maxime Urruty. Najlepszy z Polaków na 27 miejscu był Bartłomiej Wawak. Adrian zajął 74 miejsce.
Start juniorów (na górze trzeci z lewej to Adrian)
Do przejechania było pięć okrążeń, po 5km każde. Adrian startował na samym końcu stawki. Wszystko szło dobrze na początku, gdy przeskoczył do pierwszej czterdziestki. Później zaczęły się kłopoty z rowerem, który dostał dzień przed zawodami. Na metę dojechał prawie omdlały. Jak sam mówi pojechał na 30% swoich możliwości. Trasa była dość ciężka. Jeden z włoskich zawodników ze zmęczenia dostał drgawek. Więcej szczegółów będzie na blogu Adriana, gdy będzie miał dostęp do internetu, bo na Słowacji z tym nie najlepiej.
W rywalizacji juniorek najwyżej sklasyfikowana została Monika Żur, która na mecie zamknęła pierwszą dziesiątkę. Złoty medal wywalczyła Szwajcarka Jolanda Neff. Srebro przypadło jej rodaczce Lindzie Indergand, a brąz Niemce Johannie Techt.