niedziela, 21 sierpnia 2011

Puchar Świata MTB w Val di Sole

Maja Włoszczowska na mecie
Nasza kadra MTB brała udział w Pucharze Świata MTB w Val di Sole. Wśród juniorów zwyciężył Nowozelandczyk Anton Cooper. Następne miejsca wywalczyli Francuzi. Drugi był Victor Koretzky, a trzeci Maxime Urruty. Najlepszy z Polaków był Bartłomiej Wawak, który na metę dojechał na 18 pozycji. Trasa była bardzo wymagająca, na prawie 100 startujących, kilkunastu nie dojechało do mety. Adrian dojechał na 63 pozycji.
Startował z 74 miejsca i z każdą rundą był o kilka oczek wyżej. Na 3 rundzie był w okolicach 50 miejsca.  Na ostatniej, 4 rundzie dość pechowo upadł i łańcuch zablokował mu przerzutkę. Wtedy kilkunastu kolarzy go minęło. Kolega z drużyny Adriana, Michał Kowalczyk był 60. Konrad Gorzelak nie ukończył wyścigu. Niedawno niefortunnie się wywrócił i ma kłopoty z ręką. Był to pierwszy dla nich wyścig wśród najlepszych juniorów z całego świata. Za 2 tygodnie najważniejszy wyścig sezonu Mistrzostwa Świata w szwajcarskim Champery, które rozpoczną się 31 sierpnia i potrwają do 4 września. W sobotę Maja Włoszczowska była druga, Paula Gorycka trzecia. Marek Konwa też zajął świetne drugie miejsce.