Jeżeli ktoś ma do mnie jakieś pytanie, to proszę o e-maila na mój adres: skorpion6ster@gmail.com. Anonimowość zapewniona. Umieściłem skrót na górze po prawej stronie.
Ewentualnie pod tym postem można zamieszczać pytania, bo po różnymi postami są różne wątki i to wprowadza lekki chaos. Jeżeli dostanę nowe pytanie, to założę nowy post tylko na ten temat. Pozdrawiam i z góry dziękuję. Ten blog powstał prawie rok temu, aby informować o problemach i je pomóc rozwiązywać na forum publicznym a nie w zaciszu gabinetów.
To mi się podoba. Każdy radny powinien tak podchodzić do sprawy. A nie po wyborach przez 4 lata cisza - ani zebrania, ani spotkań.
OdpowiedzUsuńSz.
Dziękuję za dobre słowa. A z tymi zebraniami to jest różnie. Gdy próbowałem założyć wspólnotę wiejską to z około trzystu ewentualnych udziałowców przychodziło w ciągu trzech zebrań kilkanaście osób.
UsuńNo, poparcie na nowym temacie? Winszuję Panie Radny. Szkoda, że nie odpisał Pan na moje sugestie w temacie ,,czternastych pensji". A co do ,,to mi się podoba", to proszę o konkrety, a nie otwarcie poklaskiem kolejnej sentencji. Jak się podoba Panu, czy Pani ,,SZ", to proszę o konkrety.
OdpowiedzUsuńAdwersarz
Jeszcze pozwolę sobie na mały dopisek. Ten blog zaczyna się rozcieńczać. Coś Pan zaczyna omawiać, a następnie, jak sądzę, gdy brak koncepcji, otwiera Pan nowy post. Nie mam nic przeciwko temu, tylko podziwiam, że chce się Panu marnować czas na bylejakość. Sądzę, że powinien Pan jednak skoncentrować się na karierze syna, ponieważ szczerze mu kibicuję i dobrze byłoby, gdyby na jego sprawy skierował Pan swoją energię. Adrian to facet, który rzeczywiście może przynieść nam i oczywiście Panu chlubę.
OdpowiedzUsuńNieustająco pozdrawiam
Adwersarz
Ja cały czas koncentruję się na karierze swoich synów. Energii starcza nawet na inne sprawy. Jeżeli już jednak zostałem radnym, to chciałbym coś zmienić. Czy na lepsze czy gorsze, czas pokaże. Dziękuję za pozdrowienia i także pozdrawiam.
UsuńPodoba mi się, że radny interesuje się opiniami wyborców i czeka na pytania. To ewenement.
OdpowiedzUsuńNie mam powodu promować blogu a z panem K. nawet nie znam się osobiście. Pokaż swój blog adwersarzu, to zobaczymy jaki jesteś mądry. Ja doceniam, że komuś się chce coś robić dla ludzi.
Sz.
Szanowny Adwersarzu jeżeli ta odpowiedź nie będzie zadowalająca to proszę o konkrety, na które chętnie odpowiem.
OdpowiedzUsuńNasza gmina na razie nie jest aż tak mocno zadłużona. Zadłużenie wynosi 45-48%. Wyższe nakłady na administrację, to z tego co wiem, to kilka jubileuszy i odprawy emerytalne - powyżek raczej nie będzie. Oświata jest jednym z elementów i nie jedynym szukania oszczędności wydatków. Na pewno nie jest sprawiedliwym i motywującym dodawanie wszystkim nauczycielom dodatków wyrównawczych na które zasłużyli lub nie. Jest jeszcze kilka miejsc, gdzie spodziewamy się oszczędności. O tym już niedługo
Szanowny ,,Sz", skoro jesteś na tym poście, to bądź tematyczny, bo na razie oprócz klaki nic nie pokazujesz. Podpowiadam, to post pt. ,,pytania". Masz jakieś, czy chcesz ze mną pogadać? Nie aspiruję do bycia radnym ani do królowania w necie i blogowania, ale skoro jest taki blog to piszę. Może będziesz współredagował tę stronkę z radnym.
OdpowiedzUsuńTwoje posty, szanowny panie"Anonimowy" też nie są pytaniami tylko atakami na mnie. W blogach można pisać różne komentarze i właściciel blogu nie ma do mnie pretensji. Dlaczego Tobie to przeszkadza? Rządzisz się jakby to Twój blog był. Jak pan Kucharek powie "wynoś się stąd" to zrozumiem, ale Ty się tu nie rządź.
UsuńSz.
Ten blog jest do wymiany zdań i każdy może coś napisać, oby nie były wulgarne i bez nazwisk (nie dotyczy mojego bo wiadomo czyj to blog). Pozdrawiam
UsuńPanie Radny, to już lepiej.Dobrze, że Pan zauważa fakt, iż oświata, to jeden z elementów ,,osłabiających budżet gminy". Czekam na wyliczenia innych gałęzi i wynagrodzeń, które są składowymi obciążającymi budżet. Sądzę, że tego tu nie omówimy. Nie zależy mi na wyliczaniu kto ile konsumuje, tylko co zrobić, by gmina uporała się z wyzwaniami jakie zapewne przed nią stoją. Pan ma dostęp do pewnych informacji i możliwości manewru nimi. Ja nikomu nie zabierałbym i nie wyliczał go, tylko konstruktywnie myślał o tym jak wyjść z zapadni dziejowej - np. wodociąg, np. infrastruktura - nawet Pana Kiełczew nie ma chodnika do stacji, że o braku możliwości zagospodarowania czasu dla młodzieży nie wspomnę. Dużo trzeba zrobić, ale nie krytykujmy i nie napiętnujmy środowisk tu żyjących i pracujących. W aurze oskarżeń, które Pan pozwolił sobie postawić nic nie zrobi się. Populizm już nie działa na masy jak kiedyś. Dzisiejsza wieś jest już inna i na tanie chwyty już nie da się złapać.
OdpowiedzUsuńA..
Dziękuję, że poruszył Pan brak chodnika w Kiełczewie. Droga prowadząca przez Kiełczew jest drogą powiatową. Uprawnionym do wszelkich inwestycji jest powiat. Rada Powiatu na której czele od 2 kadencji stoją radni z Małkini od kilkunastu lat nie zrobiła na terenie Kiełczewa żadnej inwestycji. Budżet powiatu jest o wiele większy od gminnego a ile zainwestowali w naszą gimnę? Ułamki tego co w innych. W roku wyborczym miała być robiona droga w Kiełczewie i chodniki w Prostyni. Gmina dofinansowała połowę inwestycji a radni powiatowi zadecydowali, że zrobić trzeba tylko chodnik w Prostyni. Chodnik tam też jest potrzebny, ale jak składa sie ofertę na współfinansowanie inwestycji, to nie powinno się tego zmieniać. Ciągle rozliczani są radni gminni, a może by tak rozliczyć powiatowych. Co przez kilka lat zrobili dla Małkini? Jaką inwestycje przeprowadzili samodzielnie. Podjęli uchwałę, że będą inwestować w gminach jak dostaną połowę dofinansowania. Przez dofinansowanie zadań powiatowych dług gminy wzrósł o podad 1,5 miliona złotych
OdpowiedzUsuńjakie jest pana zdanie o podniesieniu wieku emerytalnego
OdpowiedzUsuńjestem oczywiście przeciw. Jeżeli starsi będą pracować do śmierci, to gdzie będą pracować młodzi?
OdpowiedzUsuńale moim zdaniem to juz przesadzone. tusk podwyszy wiek
UsuńWszystko w rękach PSL ale znając życie to aby go KRUS nie ruszali to zrobią wszystko
Usuńale chyba ma byc refrendum. jaka musi byc frekwencja zeby było wazne?
UsuńReferendum jest wiążące, jeżeli weźmie w nim udział ponad połowa uprawnionych do głosowania. W przeciwnym razie ma jedynie charakter opiniodawczy.
Usuń